SAMSUNG UE49M5502 - EKSPRESOWA WYSYŁKA - DZWOŃ (25) 675 0201

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 899,00 zł 1899.00
ilość szt.
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

Opis i dane produktu Samsung UE49M5502.
16:9 - Jeden z najpopularniejszych formatów wyświetlanego obrazu. Następca formatu kinowego 4:3 stosowany jest powszechnie w telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV oraz w telewizji cyfrowej. Rozdzielczość 16:9 to międzynarodowy standard obrazu wykorzystywany w Australii, Japonii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz w Europie, w transmisjach satelitarnych. 16:9 stał się standardowym formatem wykorzystywanym w najnowszych technologiach zapisu Blu-ray oraz HD DVD.

Full HD - Marketingowa nazwa na określenie formatu charakteryzującego się rozdzielczością 1920x1080 pikseli. Oznacza to, że telewizory wyposażone w Full HD posiadają ekrany z rozdzielczością 1080 linii poziomych oraz 1920 linii pionowych oglądanego obrazu. Full HD jest częścią telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV.

Picture Quality Index 800 - Określenie opisujące płynność i jakość wyświetlania ruchomego obrazu. Im wyższa wartość indeksu PQI, tym lepsza jakość obrazu.

Wide Color Enhancer Plus - Pozwalająca na uzyskanie jeszcze doskonalszego odzwierciedlenia kolorów technologia opracowana przez firmę Samsung. Technologia gwarantuje poprawę jakości obrazu i odtwarzanie kolorów zgodnie z rzeczywistością. Użytkownik jest w stanie zobaczyć nawet najsubtelniejsze odcienie, tonacje i szczegóły obrazu.

HyperReal Engine - Funkcja odpowiedzialna za poprawę jakości obrazu. Dzięki technologii HyperReal Engine możliwe jest uzyskanie realistycznego obrazu oraz lepszych parametrów wyświetlanych treści.

Micro Dimming Pro - Funkcja opracowana przez firmę Samsung, która ma na celu optymalizację kontrastu, barw oraz odwzorowania detali. Dzielony na 288 bloków obraz jest analizowany i na tej podstawie dobrana zostaje odpowiednia opcja podświetlania matrycy oraz poziom czerni. Skutkuje to lepszym jakościowo obrazem.

Clean View - Opracowana przez firmę Samsung technologia odpowiedzialna za usuwanie szumów. Dzięki funkcji Clean View likwidowane są wyświetlane na ekranie analogowe i cyfrowe zakłócenia, a obraz staje się krystalicznie czysty. Filtr szumu odpowiada za podnoszenie jakości obrazu, zarówno w przypadku programów naziemnych, jak i kablowych.

Contrast Enhancer - Technologia wyrównująca kontrast scen, poprzez regulację poziomu podświetlenia, w celu pełnego odwzorowania półtonów wyświetlanego obrazu. Umożliwia ona pełną reprodukcję głębokich poziomów czerni nawet w najciemniejszych scenach bez utraty jasności, zapewniając niesamowitą głębię oglądanych scen.

DVB-C - cyfrowy kablowy, analogowy - Tuner umożliwiający odbiór sygnału w przypadku sieci cyfrowej telewizji kablowej. Tym samym tuner pozwala na odbiór programów z pakietu telewizji cyfrowej.

DVB-T2 (cyfrowy naziemny) - Tuner pozwalający na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji. Odbierane programy charakteryzują się lepszą jakością niż w przypadku wcześniejszej telewizji DVB. Poza tym zasięg programów i ich ilość została zwiększona.

4-rdzeniowy - Składający się z czterech rdzeni procesor i odznaczający się znacznie większą niż w przypadku dwurdzeniowego wydajnością obliczeniową. Gwarantuje to zwiększenie jego możliwości i tym samym wykonywanie większej ilości instrukcji.

TimeShift - Funkcja polegająca na zatrzymywaniu oraz cofaniu oglądanych programów. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu lub opcjonalnemu dyskowi twardemu podłączanemu przez port USB. Gwarantuje to możliwość zatrzymania ulubionych czy pominiętych fragmentów programów.

Digital EPG - Wyświetlany w formie tekstu, elektroniczny przewodnik po kanałach, który jest dostępny dla użytkowników telewizji cyfrowej. Wśród danych można znaleźć informacje o programach oraz godziny ich emisji.

PVR - nagrywanie poprzez USB - PVR (Personal Video Recorder) daje możliwość nagrywania treści na urządzeniu pamięci masowej, podłączonym przez port USB. Zewnętrzny dysk pełni w tym przypadku rolę nagrywarki. Funkcja ta pozwala na swobodny wybór treści, które użytkownik chce oglądać. Pozwala to na stworzenie osobistego programu telewizyjnego. Możliwe jest dzięki temu przerwanie programu, przewinięcie reklam i powrót do oglądania.

USB - zdjęcia, muzyka, film - Wbudowane wejście USB zapewnia wygodne przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Po podłączeniu urządzenia pamięci masowej do telewizora pliki multimedialne są rozpoznawane i odtwarzane na ekranie za pomocą odpowiedniego programu.

Obsługa ARC - Audio Return Channel to funkcja pozwalająca na przesyłanie dźwięku telewizora z gniazda wejściowego HDMI telewizora do urządzenia AV przez kabel HDMI. Przykładowo, dzięki tej opcji dźwięk może być przesłany do kina domowego bez użycia dodatkowych przewodów.

Wi-Fi Direct - Funkcjonalność pozwalająca na bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami. W tym przypadku nie ma potrzeby użycia punktu dostępowego (AP) czy routera WiFi. Bezpośrednie nawiązywanie połączeń poza punktami dostępowymi umożliwia przesyłanie treści czy aplikacji za pomocą jednego przycisku.

MHL - Mobile HD Link - Mobile High Definition Link umożliwia podłączenie urządzenia mobilnego do telewizora wysokiej rozdzielczości za pomocą jednego kabla. Równoczesne przesyłanie dźwięku i obrazu wysokiej jakości likwiduje problem podłączania zewnętrznych głośników.

Wi-Fi Miracast - Technologia zapewniająca nawiązywanie bezprzewodowego połączenia pomiędzy telewizorem, a urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu możliwe jest udostępnianie treści i wyświetlanie ich na ekranie telewizora. Zaletą tej technologii jest fakt, że urządzenia nie muszą być podłączone do sieci domowej – wystarczy obsługa technologii WiFi Certified Miracast i funkcji Miracast.

 

DANE PODSTAWOWE

Producent
Przekątna ekranu
Rodzaj ekranu
Rozdzielczość
  • Full HD
Technologia
Tuner TV

OBRAZ

Rodzaj matrycy
Częstotliwość odświeżania
Technologia 3D

FUNKCJE SIECIOWE

Wi-Fi
Funkcja SMART

ZŁĄCZA

Ilość złącz HDMI
Ilość złącz USB
Głębokość bez podstawy
  • 5,51cm
Głębokość z podstawą
  • 29,38cm
Szerokość bez podstawy
  • 110,58cm
Wysokość bez podstawy
  • 64,5cm
Wysokość z podstawą
  • 71,02cm

 

Towar może pochodzić z ekspozycji.

 

Dane techniczne

Wielkość ekranu 49
Rozdzielczość Full HD

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl